Witamy
Przesłanie od Gianni Frisardi, prezesa The Charity
Drodzy przyjaciele, |
witam serdecznie w projekcie Masticationpedia i jego wiki.
Strona ta jest narzędziem komunikacji, a jednocześnie miejscem współpracy osób zainteresowanych badaniem możliwych ewolucji medycyny, w szczególności „Stomatologii”, iz tego powodu jest wysoce interaktywną stroną; a "wiki"[1], w rzeczywistości przez wyraźny wybór.
Jest to wiki the Charity, brytyjskiej organizacji prawniczej typu non-profit, której celem jest kultywowanie studiów i spostrzeżeń dotyczących dyscyplin medycznych w dziedzinie żucia („żucie” w języku angielskim i literaturze naukowej, stąd imię).
Aby wyjaśnić dlaczego Masticationpedia i w jakim celu mogłaby odpowiedzieć, moglibyśmy zacząć od punktu filozofii nauki, pamiętając, że nie zawsze w historii ludzkości istniały jednoznacznie pewne odpowiedzi, ponieważ odpowiedź może być spójny dziś i niespójny jutro; i wzajemnie. Sokrates, prawdopodobnie pierwszy, który zainteresował się gnoseologią, powiedział, że istotna jest intuicja, a wraz z nią pogoń za postępem wiedzy poprzez dyskusję.
Masticationpedia w tym sensie jest zasadniczo, używając słów Feyerabenda, „procesem anarchistycznym”[2] w którym koledzy, naukowcy i badacze przekazują część swojej wiedzy z zakresu neuronauki narządu żucia i rehabilitacji jamy ustnej; jest to forma dawania, główny ruch projektu. Jednocześnie proces ten wdraża postęp w naukach podstawowych, ponieważ nie jest zaangażowany w osiągnięcie wcześniej określonych strategicznych celów redakcyjnych, takich jak „otwarty dostęp”, ani do niespecyficznych wag naukowych, takich jak „czynnik wpływu”[3].
Dlatego też zasadą tej inicjatywy jest uświadomienie współpracownikom, by docenili dar inteligencji jako „proces empatyczny”, w którym wszyscy rozpoznają się nawzajem, ponieważ postęp nauki gwałtownie rośnie tylko dzięki „innowacjom paradygmatycznym”, typowym dla człowieka. genialny i absolutnie nieporównywalny z „Przyrostowymi Innowacjami”.
I wish that the contents that we present and produce here can be clear and understandable to everyone, especially patients; unfortunately it is not always possible to simplify, the subjects we deal with are complex and highly specialized, and first of all we have to deal with them, and consequently we talk about them, with scientific language. I hope that this is not read as an exclusion, because the aim of the project is the opposite; but I would like to thank in advance all those who will collaborate to clarify the most difficult steps, and help us in providing the answers that we will be happy to provide. The project is dedicated to patients, this is an unchangeable cornerstone of everything you will read here.
Best regards
References
- ↑ „Wiki”, zgodnie z definicją Wikipedii, to «witryna internetowa z bazą wiedzy, na której użytkownicy wspólnie modyfikują i strukturyzują zawartość bezpośrednio z przeglądarka internetowa"
- ↑ Mówimy o „anarchizmie epistemologicznym” w sensie, który rozumiał Feyerabend, autor anarchistycznej teorii wiedzy; widzieć Tilocca Piera, «L'anarchismo epistemologico di P.K. Feyerabend», 2005 – in XÁOS. Giornale di confine Anno IV, N.1 Marzo -Giugno 2005/2006.
- ↑ Widzieć The Guardian, Nobel winner declares boycott of top science journals (interview: Randy Schekman), and Fulci Roberta, «Una wikireview per gli articoli scientifici», in Le Scienze, Scientific American, 2012.
particularly focusing on the field of the neurophysiology of the masticatory system